Sakal Ekimi

Sakal köklerinde oluşan erozyon nedeniyle yapılmaktadır.

Sakal Ekimi 2018-01-30T16:24:03+00:00

Sakal Ekimi

sakal-ekimi-izmir

Bir çok erkeğin istemese’de doğuştan veya yaşanan bir kaza sebebiyle Sakal köklerinde oluşan erezyondan dolayı Sakal Ekimi şart oluyor. İzmir’de Sakal Ekimi merkezi olan Su Saç Ekim olarak FUE yöntemi ile ekim işleminizi gerçekleştiriyoruz.

Sakal ekimine başlanmadan önce uzman doktorlarımız nasıl bir sakal modeli istediğinizi öğrenir ve ekim konusunda size bilgilendirmede bulunur. Gerekli tahlil ve tetkikler yapıldıktan sonra ne kadar greft(sakal kökleri barındıran doku) alınacağı belirlenir. Bilgisayar ortamında isteğiniz doğrultusunda modelleme yapılır. Böylece sakal modelinin nasıl duracağını görmüş olursunuz ve onayınızla işlem başlatılır.

İşlem saç ekiminde olduğu gibi önce hangi alandan greft alınacağı belirlenir. Daha sonra bu alandan bisturi yardımıyla gerekli sayıda greft alınır. Ekim yapılacak bölgede ince kanallar açılarak alınan greftler yerleştirilir. İşlem sonucunda herhangi bir yara izi kalmaz.

Sakal Ekiminde Yüzün Normale Dönmesi ve Sakalın Çıkması

İşlem yapıldığında iğnenin battığı yerlerde kan lekeleri oluşur. Ancak bu lekeler ilk yıkamada geçer. Oluşan minik kızarıklıklar ise 2 hafta içerisinde geçmektedir. Ardından şok dökülme denilen olay yaşanacaktır. Bu olayda ekim yapılan köklerin üst bölümlerindeki sakallar dökülür. Şok dökülmeden sonra gelecek olan sakallar sağlıklı ve kalıcı olacağından işlemin başarılı olduğunun kanıtıdır. Ekim işleminden 4 veya 8 ay sonra ise sakallar normal görünümüne kavuşacaktır.

Randevu Al

İZMİR Kep klinik Su Saç Ekimi Merkezi‘mizden randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize gönderin. Sizi hemen arayalım.