FUT Yöntemi

FUT Yöntemi 2018-02-01T13:44:15+00:00

FUT Saç Ekimi Yöntemi

FUT yöntemi; donör bölge olan iki kulak üstü veya iki kulak arasından cerrahi bisturi ile şeritli doku halinde alınır. Dokunun alındığı bölge dikiş atılarak kapatılır. Daha sonra bu şerit üzerinden stereoskopik mikroskop ile greft denilen dokulu saç kökleri ayrılır. Bu işlem günümüzde çok fazla tercih edilmemektedir. Nedeni ise hem iyileşme sürecinin uzun olması hem de dokunun alındığı bölgede iz kalmasıdır.

2 yöntem arasında ki tek fark saç köklerinin alınmasında uygulanan işlemdir. Bu fark dışında her 2 yöntemde de kişiye local anestezi uygulanır. Ayrıca ayrılan greftler, ekim yapılacak alana aktarılmadan önce bu bölgede bisturi veya cihazlarla ince kanallar açılır. Kanallara steril ortamda saklanan greftler ekilmesiyle işlem tamamlanır.

Saç Ekimi Kaç Seans Olacak?

Ekim işlemi, saç köklerinin alınacağı ve uygulanacağı bölgelerin özellikleri, alınan greftlerin sayısına ve kişinin beklentilerine göre değişmektedir. Bir seanstan fazla uygulama yapılacaksa seanslar arasında en az 6 ay olmalıdır.

Randevu Al

İZMİR Kep klinik Su Saç Ekimi Merkezi‘mizden randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize gönderin. Sizi hemen arayalım.