FUE Yöntemi

FUE Yöntemi 2018-02-01T13:31:15+00:00

FUE Saç Ekimi Yöntemi


fue saç ekim aşamaları

FUE yöntemi ise yine iki kulak arkası veya iki kulak arası bölgeden manuel punch yada mikro motor denilen 0.7-0.8 mm silindirik uçlu cihazlarla alınır. Böylece FUT yönteminde ayırma olarak adlandırılan ekstra işleme gerek kalmadan yeterli dokuya sahip greftler elde edilmiş olur.Dokunun alındığı bölgeye herhangi bir dikiş veya iz bırakacak işlem yapılmaz. FUE tekniği dokunun alındığı bölgenin boş kalmaması ve iyileşme sürecinin kısa olması nedeniyle günümüzde daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Ayrıca tekniğin uygulandığı kişi 2-3 gün içinde işine geri dönebilir ve 15 gün sonra denize, havuza girebilir.

2 yöntem arasında ki tek fark saç köklerinin alınmasında uygulanan işlemdir. Bu fark dışında her 2 yöntemde de kişiye local anestezi uygulanır. Ayrıca ayrılan greftler, ekim yapılacak alana aktarılmadan önce bu bölgede bisturi veya cihazlarla ince kanallar açılır. Kanallara steril ortamda saklanan greftler ekilmesiyle işlem tamamlanır.

Saç Ekimi Kaç Seans Olacak?

Ekim işlemi, saç köklerinin alınacağı ve uygulanacağı bölgelerin özellikleri, alınan greftlerin sayısına ve kişinin beklentilerine göre değişmektedir. Bir seanstan fazla uygulama yapılacaksa seanslar arasında en az 6 ay olmalıdır.

Randevu Al

İZMİR Kep klinik Su Saç Ekimi Merkezi‘mizden randevu almak için aşağıdaki formu doldurarak bize gönderin. Sizi hemen arayalım.